Slider

Aktualności

Aktualności

Zakończenie praktyk studenckich

Zakończyły się praktyki studenckie.
W tym roku w BIAP w Pionie Przemysłu mieliśmy czworo praktykantów z Politechniki Wrocławskiej, trzech studentów i jedną studentkę.
 
Oto ich wrażenia:
 
Praktyki w BIAP były świetnym doświadczeniem. Podczas praktyk miałem okazję programować sterowniki PLC, falowniki oraz panele operatorskie. Ogromna ilość sprzętu, którym można się „pobawić” jest wielkim plusem. Ponadto na praktykach pewien czas spędziłem na montowaniu szaf automatyki, gdzie nauczyłem się jak fizycznie łączyć ze sobą różne sprzęty potrzebne do wykonania takiej szafy. Bez wątpienia atmosfera w biurze i na montowni jest największym atutem i tym co mile będę wspominał po praktykach. Świetni ludzie z dużą wiedzą i doświadczeniem, którzy zawsze byli chętni do pomocy. Kolejną sprawą, która moim zdaniem jest ważna to fakt, że cały czas miałem jakieś zadanie do wykonania, nie było czasu na nudę, a czas w biurze szybko mijał.
 
 
Praktyki w BIAP uważam za bardzo wartościowe. Merytoryczne podejście współpracowników, zaplanowane zadania dla studenta i przyjemna atmosfera w firmie to zdecydowane plusy spędzonego w niej czasu. Nabrane doświadczenie i pewność siebie w pracy ze sterownikami i układami elektrycznymi na pewno przydadzą się w przyszłości. Praktyki w BIAP - automatyka, robotyka, napędy elektryczne sprawiły, że lepiej uświadomiłem sobie co dokładnie sprawia mi przyjemność w szerokiej dziedzinie jaką jest automatyka i co chciałbym w przyszłości robić.
Zadania do wykonania w czasie praktyk były przedstawione jasno, a w razie ewentualnych pytań i problemów mogłem liczyć na pomoc doświadczonych pracowników firmy.
Praktyki studenckie
Stanowisko ze sterownikami PLC, panelem operatorskim oraz falownikiem